15 April 2026
Valg af dirigent: Som blev oz1sa Steffen
Formandens beretning: oz1auy Hans Peter fortalte om årets aktiviteter. ” se vedlagte seddel” , beretningen blev godkendt.
Kasserens regnskab fremlægges: oz1alh fremlagde års regnskabet. ” se vedlagt seddel”, regnskabet blev godkendt.
Indkomne forslag: Der var 2 forslag.
Nr1: Fra bestyrelsen oprettelse af aktivitets udvalg med 2 medlemmer. Forslaget blev godkendt.
Nr2: Fra oz1arq Kim, om at forlænge sæsonen med 1 uge i start og slut. Det blev bare en bestyrelses beslutning, om at det gør vi bare.
Valg til bestyrelsen: På valg er Formand +1 bestyrelses medlem samt 2 suppleanter. oz1auy + oz3zw modtog begge genvalg. Suppleanter blev oz9q + oz1ku
Valg af 2 bilags kontrollanter + suppleant: oz9q +oz1ku. Suppleant oz5pt.
Valg af 2 til aktivitets udvalg: oz9s Søren + oz1arq Kim.
Eventuelt: Snak om eventuelt donerede effekter som afdelingen ikke har brug for og dubletter. Må bestyrelsen gerne vider sælge til medlemmer eller brugt grej til fordel for afdelingens kasse.
Referatet er nedskrevet af oz1alh
Vi var 14 medlemmer til general forsamling:
oz3zw + oz1ku + oz7nq + oz1kbc +oz9s + oz1sa +oz1blh + oz1chc + oz07c + oz9abj + oz5pt
oz1arq + oz1auy +oz1alh
![]()